Uusi hallitus 2020, sen kokoonpano ja varajäsenet

13.01.2020, 14:52

Jokaiseen toimivaan urheiluseuraan kuuluu asioista perillä oleva hallitus joka nuijii päätöksia pöytään ja johtaa isoja linjoja. Crokotiileillä hallitus kokoontuu kerran kuukaudessa, asialistat eivät täten pääse ryöpsähtämään liian pitkiksi ja kabineteissa ei tuhraannu liikaa aikaa. Se on kaikki luonnollisesti pois itse suorittamisesta. Näinä lumettomina aikoina naulataan pöytään vuoden teesejä, vaikka näyttääkin siltä ettei oikein mitään tapahdu mutta hallituksessa on täysi tohina päällä – uutta vuotta tehdään nyt.
 
Seinäjoen Crokotiileille syyskokous valitsi hallituksen, joka aloitti 1.1.2020. 
Hallitusta johtaa seuran monitoimimies ja ikicroko Jari Jalava.
Jäseniksi valikoituivat Aho, Päkkilä, Lähteenmäki, Hietala ja Pienimäki. Varajäseniksi pääsivät Mattila ja Linna.
Hyvin asiantunteva ja erilaisilla vahvuuksilla varustettu hallitus, se tietää monitahoista päätöksentekoa mikä on aina kaikille seuran jäsenille hyvä asia. Kaikkien äänet tulevat kuulluksi, unohtamatta tärkeitä junioreita tai cheerleading-osastoa.

Hallituksen kokoonpano, kokouksien julkaistut pöytäkirjat ja palauteboxi löytyvät seuran sivuilta:

https://crocodiles.fi/seura