Seura

Seinäjoki Crocodiles on vuonna 1987 perustettu Amerikkalaisen jalkapallon ja Cheerleadingin erikoisseura, joka tarjoaa nuorille laadukkaan urheiluharrastuksen. Seurassa on mahdollisuus kehittyä aina lajin huipulle asti.

Harrastajia on seurassa n. 300 josta junioreita n. 200. Amerikkalaisen jalkapallon juniorijoukkueita on 5kpl ja Cheerleading joukkueita 9 kpl. Miesten edustusjoukkue pelaa Vaahteraliigassa joka on suomessa korkein amerikkalaisen jalkapallon sarjataso. Naisten edustusjoukkue pelaa 1. Divisioonassa.

Kaudella 2019 miesten pelien katsojakeskiarvo on 487 katsojaa, naisilla n. 50.

Seura on syyskokouksessa 17.12.2019 vahvistanut jäsenmaksun 30€/vuosi ja seuramaksu 100€/vuosi.

Crocodiles Ry säännöt

Hallituksen päätökset 2018->

Hallituksen palauteboxi

Seuran laskutusosoite:

Crocodiles Ry
Huhtalantie 2
60220 Seinäjoki

tai sähköpostilla

laskutus(a)crocodiles.fi

Ystävänkortti Toiminta®        ystavakortti_logo.png

Ystävänkortin avulla kehtysvammaisen henkilön ystävä/tukihenkilö pääsee maksutta (kurssille/elokuviin/esityksiin jne.). Lue lisää: http://www.ystavankortti.fi/fi

Seuran toimisto:

Huhtalantie 2
60220 Seinäjoki
Avoinna: Sopimuksen mukaan

info(a)crocodiles.fi

Y-tunnus
1084681-9


Yhteystiedot

  Nimi Puhelinnumero Sähköposti
Hallitus     hallitus(a)crocodiles.fi
Hallituksen puheenjohtaja Jari Jalava 0400260677 jari.jalava(a)crocodiles.fi
Hallituksen jäsen Valtteri Aho   valtteri.aho(a)crocodiles.fi
Hallituksen jäsen Niko Pienimäki   niko.pienimaki(a)crocodiles.fi
Hallituksen jäsen Janne Hietala   janne.hietala(a)crocodiles.fi
Hallituksen jäsen Johanna Päkkilä   johanna.pakkila(a)crocodiles.fi
Hallituksen jäsen Sami Lähteenmäki   sami.lahteenmaki(a)crocodiles.fi
Hallituksen varajäsen Janne Linna   janne.linna(a)crocodiles.fi
Hallituksen varajäsen Tiia Mattila   tiia.mattila(a)crocodiles.fi
       
Crocodiles juniorit     juniorit(a)crocodiles.fi
Crocodiles Crew     crew(a)crocodiles.fi

Cheerleaders yhteystiedot

  Nimi Puhelinnumero Sähköposti
Cheerleaders     cheerleaders(a)crocodiles.fi
Hallinnon vastaava Heidi Pienimäki   heidi.pienimaki(a)crocodiles.fi
Valmennusvastaava Tiuku Saarinen   tiuku.saarinen(a)crocodiles.fi
Liiton yhteyshenkilö, Koulutusvastaava Heidi Pienimäki   heidi.pienimaki(a)crocodiles.fi

© Crocodiles 2020

Powered by Capnova -- Design by Mainostoimisto Oddmob