Crocodiles edustus
Juniorit
Crocodiles naiset
Cheerleaders
Uutiset 2012   Uutiset 2011   Uutiset 2010   Uutiset 2009   Uutiset 2008   Uutiset 2007

Uutiset

30.06.2014
Road Show avaa perjantain

Road Show avaa perjantain

Crocodiles avaa kotiottelurupeamansa tulevana perjantaina amerikkalaisen jalkapallon Vaahteraliigan lajin emämaan itsenäisyyspäivänä. Vastaan saapuu Kouvolan Indians. Kuitenkin jo ennen illan ottelua luvassa on kaupungin keskustassa tapahtuva SAJL:n Road Show, jossa pääosassa ovat oman seuran taustat, pelaajat ja cheerleaderit.

Tapahtuma alkaa Rosson edustalla, kesäkävelykadulla, kello 12.00. Ohjelmassa on illan ottelun esittely, Crocodilesin vastuuvalmentajan, Charles Rifenbarkin, haastattelu ja edustuksen pelaajien jututtamista. Äänessä tulevat olemaan myös seuran puheenjohtaja, Lotta Koskinen, toinen edustusjoukkueen manageri, Juha Laitila, sekä seuran esittelyä.

Varsinaisten ohjelmanumeroiden välissä soi musiikki ja luvassa on myös pallon heittoa, juoksurataa, kelkan työntöä yms.


Takaisin uutisiin


 • mainos__05
 • mainos__07
 • mainos__06
 • plu
 • mustajarvenliikenne
 • eepee
 • amarillo
 • abc
 • joupiska
 • epkk
 • se
 • pop
 • orat
 • marttilankortteeri
 • komiakaupunkiseutu
 • tuoretie
 • tms

 

 • tt-2
 • Eevia main logo circle
 • sponssibox

 

 •                                  Investium_2016_vaaka_RGB300
 • Investium_2016_vaaka_RGB300
 • Eevia main logo circle