Crocodiles edustus
Juniorit
Crocodiles naiset
Cheerleaders
Uutiset 2012   Uutiset 2011   Uutiset 2010   Uutiset 2009   Uutiset 2008   Uutiset 2007

Uutiset

05.03.2013
Puheenjohtajan blogi - Maaliskuu maata näyttää

Nyt kun ulos katsoo, ei oikein keväältä näytä. -8 astetta ja lunta tuiskuaa, joten sisäistä juttua hiukan.

Tämä onkin viimeinen PJ blogi joka tulee vanhalle nettialustalle. Uuden alustan olen jo nähnyt ja se näyttää tosi hyvältä sekä käytännölliseltä. Toki muutoksiakin on vielä jonkun verran tulossa ja tehdään, mutta tässä vaiheessa näyttää hyvältä. Kiitoksia BSTR:n väki jo nyt. Uudet sivut avautuu huhtikuun vaihteessa ja sisältöä tullaan lataamaan lisää koko kevään ajan. Seuran sivuilla kävi viime vuonna 130000 kävijää, joten sivut on seuran näyteikkunana varsin suosittu. Uusille sivuille tulee kuvia ja videomateriaalia aivan erilailla kuin vanhalle alustalle. Sivujenkin osalta pätee sanonta että ne on niin hyvät kuin tekijänsä. Sivujen tekijöitä olemme kaikki Crocodiles toimijat. Joten ideoita ja toteutuksia vaan rohkeasti esiin.

A-nuorten kausi on myös jo alkamaisillaan. Huhtikuun alussa Crocodiles A-nuoret alkaa metsästämään SM-kultaa. Viime vuoden SM-pronssi antoi lisää uskoa tekemiseen ja joukkue on treenannut kovaa läpi talven. A-nuorten SM-sarja pelataan nykymuodossaan ehkä viimeistä kertaa, kun sarjaluokkia uudistetaan.

Jari


Takaisin uutisiin


 • mainos__05
 • mainos__07
 • mainos__06
 • plu
 • mustajarvenliikenne
 • eepee
 • amarillo
 • abc
 • joupiska
 • epkk
 • se
 • pop
 • orat
 • marttilankortteeri
 • komiakaupunkiseutu
 • tuoretie
 • tms

 

 • tt-2
 • Eevia main logo circle
 • sponssibox

 

 •                                  Investium_2016_vaaka_RGB300
 • Investium_2016_vaaka_RGB300
 • Eevia main logo circle